Szamba Betonowe

W Szambo-Bet od wielu lat specjalizujemy się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej jakości zbiorników wykonanych z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim bogaty wybór szamb betonowych dostępnych w konkurencyjnych cenach, które dostarczamy na terenie całej Polski, Czech i Słowacji. Wybierając jedno z proponowanych rozwiązań, masz pewność, że dokonujesz zakupu produktu prosto od producenta, który jako jedyny w kraju może pochwalić się certyfikatem EU uprawniającym do obrotu materiałami budowlanymi typu zbiorniki betonowe. Co istotne, wszystkie z dostępnych szamb betonowych otrzymały również atest HK/W/0004/01/2004 i deklarację zgodności, będące potwierdzeniem spełnienia rygorystycznych norm. W ofercie Szambo-Bet znajdziesz szambo betonowe w wielu wariantach – jednokomorowe, dwukomorowe i wielokomorowe o różnych wielkościach. Potrzebujesz pomocy w wyborze właściwego zbiornika? Skontaktuj się z nami, a jeden z odpowiednio wykwalifikowanych pracowników odpowie na wszystkie Twoje pytania. Zapraszamy do poznania szczegółów dostępnej oferty!

Zbiorniki jednokomorowe monolityczne

Zbiorniki dwukomorowe monolityczne

Zbiorniki wielokomorowe łączone

Zbiorniki jednokomorowe łączone

Wybór szamb betonowych jednokomorowych, dwukomorowych i wielokomorowych

Dostępna oferta obejmuje szamba betonowe jednokomorowe, które, jak sama nazwa wskazuje, zostały wyposażone w tylko jedną komorę. Standardowe i kompaktowe rozwiązania bezodpływowe są nie tylko mniejsze, ale także tańsze i sprawdzą się idealnie w przypadku małych gospodarstw domowych. W Szambo-Bet nie mogło zabraknąć również szamb betonowych dwukomorowych, w których znajduje się przegroda przelewowa.

Do czego służy? To właśnie w niej są zatrzymywane tzw. grube ścieki, umożliwiając przelewanie się płynnych nieczystości do pierwszej komory. Co więcej, tego typu zbiorniki zostały wyposażone w dwa kominy rewizyjne. Główną zaletą dwukomorowych rozwiązań jest możliwość odprowadzania wody do gruntu lub rowu melioracyjnego. Z kolei szambo betonowe wielokomorowe powstaje poprzez zespolenie ich jednokomorowych odpowiedników przy użyciu specjalnej rury przelewowej. W Szambo-Bet kupisz wytrzymałe rozwiązania w takich rozmiarach jak 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 12 m3.

Jakie szambo betonowe wybrać?

Które z dostępnych szamb betonowych będą odpowiednim rozwiązaniem? W trakcie zakupu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na pojemność zbiornika – im większa, tym rzadziej trzeba go opróżniać. W większości przypadków najlepszym wyborem okazują się produkty jednokomorowe, ponieważ ich dwukomorowe odpowiedniki mogą zostać zamontowane wyłącznie na terenie, na którym można legalnie i bez problemu odprowadzać część wody przy użyciu drenażu.

Kompaktowe szamba są znakomitą propozycją dla małych obiektów – domów jednorodzinnych i bliźniaków czy budynków biurowych. Z kolei na suchych glebach i działkach o dużej powierzchni o wiele lepiej sprawdzi się jedno z dostępnych, dwukomorowych szamb betonowych, zwanych także przelewowymi, dzięki którym dodatkowo obniżysz koszty związane z wywozem nieczystości. Natomiast wielokomorowe rozwiązania są dedykowane dużym obiektom.