Województwo warmińsko-mazurskie

Szambo betonowe to pospolity, podziemny zbiornik do magazynowania ścieków, deszczówki oraz gnojowicy czy innych nieczystości płynnych. Znajdują się między innymi na terenie budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, które nie dysponują bezpośrednim przyłączem do systemu miejskiej czy gminnej kanalizacji. Mogą także służyć w budynkach użytku publicznego czy instytucjach budowlanych. Szamba betonowe oferowane w mieście Olsztyn naszej firmy Szambo-Bet są wykonane z bardzo trwałego betonu B20 do B40 i charakteryzują się trwałością oraz wytrzymałością na większość czynników zewnętrznych. Szamba betonowe w województwie warmińsko mazurskim Szambo-Bet składają się przeważnie z kilku, równie istotnych elementów, takich jak sam zbiornik, najazdowa płyta, żeliwny właz oraz betonowy komin. W naszej ofercie znajdziesz cztery rodzaje szamb, różniących się od siebie budową oraz funkcją. Warto poznać wszystkie i wybrać to, które doskonale spełni się w Twoim przypadku!

Szambo betonowe – cechy i funkcje

Szamba betonowe oferowane w mieście Olsztyn mają kilka cech wspólnych, które warto poznać bliżej. Są niezwykle trwałe i wytrzymują ogromny nacisk zarówno z zewnątrz w postaci gleby, jak i od wewnątrz. Konstrukcja jest niezwykle odporna i nie posiada w swojej budowie żadnych słabych stron. To bardzo istotne z punktu widzenia ekologii, gdyż wycieki mogą skazić wodę gruntową oraz glebę w promieniu wielu metrów. Każdy element jest wykonany z najwyższą precyzją i odznacza się stabilnością oraz trwałością, co ma ogromne znaczenie dla długotrwałego użytkowania. Zadbaliśmy o to, by nasze szamba betonowe w zachodniopomorskim były zgodne z wszelkimi wymogami oraz normami jakościowymi, dlatego mają niezbędne atesty, np. higieniczne. Dzięki prostej funkcjonalności szamba betonowe w Olsztynie można zamontować w bardzo krótkim czasie i bez żadnych problemów. Na uwagę zasługuje fakt, że nasze produkty można instalować także na podmokłych terenach, oczywiście po spełnieniu wymogów techniczno-budowlanych.

Szamba betonowe – dlaczego Szambo-Bet?

Nasz asortyment składa się z czterech głównych rodzajów szamb. Najpopularniejsze jest jednokomorowe szambo betonowe oferowane w Olsztynie, które wyróżnia się zwartą budową oraz ogromną odpornością na przecieki. Może mieć pojemność od 4 000 litrów do 12 000 litrów. Drugą formą jest szambo betonowe województwie warmińsko-mazurskim dwukomorowe, które wyróżnia się zastosowaniem dwóch komór oddzielonych betonową płytą. Takie rozwiązanie umożliwia wstępne oczyszczenie ścieków przed rozsączeniem. Kolejnym rodzajem są bardzo pożądane szamba wielokomorowe łączone, które składają się z dowolnych zbiorników połączonych szeregowo, dzięki czemu mogą osiągnąć wspólną pojemność dochodzącą do 24 000 litrów. Z kolei szamba jednokomorowe łączone są ułożone pionowo jeden nad drugim, z czego górny zbiornik jest pozbawiony dna i znajduje się na nim pokrywa betonowa z kominkiem i włazem. Taka forma umożliwia stworzenie pojemności do 12 000 litrów. Wszystkie szamba betonowe w Olsztynie są wykonane z betonu B20 do B40 znanej firmy Heidelberger – Górażdże i mają ściany o grubości 10 cm. Zamów już dziś idealne szambo betonowe w Szambo-Bet!