Szamba betonowe, łódzkie

Usługa szamba betonowe dostępna jest w całej Polsce i obejmuje także mieszkańców miasta Łódź. Zakup oraz transport realizowany jest za pośrednictwem firmy Szambo-Bet, która jest cenionym także na rynku zagranicznym producentem zbiorników betonowych z przeznaczeniem na szamba i deszczówkę. Duże zainteresowanie produktami tej konkretnej firmy spowodowane jest wysoką jakością wyrobów oraz atrakcyjną ceną, która jest znacznie korzystniejsza niż u firm konkurencyjnych. Pośród dostępnych modeli każdy klient znajdzie idealne rozwiązanie dla swojego gospodarstwa domowego lub punktu usługowego. Szambo betonowe, jakie oferujemy na województwo łódzkie, to inwestycja na długie lata, która wynika z solidności, szczelności i odporności produktu na działania czynników zewnętrznych. Sprawdź, jakie są zalety tego rozwiązania.

Dlaczego właśnie szambo betonowe?

W województwie łódzkim dostępne są dwa rozwiązania – szambo betonowe i plastikowe. Te dwa produkty znacznie różnią się funkcjonalnością i wytrzymałością. Szambo betonowe to przede wszystkim solidność wykonania i duża masa gwarantująca stabilność zbiornika w glebie oraz brak możliwości jego wypchnięcia przez wody gruntowe nawet zaraz po jego opróżnieniu, gdy będzie pusty. Inaczej sprawa wygląda w przypadku zbiornika z PCV. Jego niewielka masa wymaga dodatkowego zakotwiczenia w glebie na wypadek ewentualnego wyparcia. Beton jest również niezwykle szczelny i odporny na działania czynników zewnętrznych oraz atmosferycznych. Nie straszne mu zalania czy wysoka temperatura. Nawet w obliczu takiej sytuacji nie musisz martwić się o zamontowane przy domu szambo. Dla wielu rodzin bardzo ważną kwestią jest niższa cena szamba betonowego niż plastikowego, co pozwala na zaoszczędzenie w budżecie domowym znacznej części środków przeznaczonych na budowę domu. Jeśli zatem masz duże wymagania względem kupowanych wyrobów, to szambo betonowe od Szambo-Bet jest dla Ciebie produktem idealnym.

Jakie szambo betonowe w łódzkim wybrać – 4 czy 8 m3?

Pozytywnie zaskoczy Cię szeroki asortyment, jaki oferuje marka Szambo-Bet. W starannie przygotowanych propozycjach znajdziesz zarówno szamba betonowe jednokomorowe, dwukomorowe, jak również wielokomorowe w różnych wymiarach i pojemnościach. Niewątpliwie wśród najczęściej wybieranych rozwiązań jest szambo o pojemności 4 i 8 m3. Spowodowane jest to optymalnym dopasowaniem wielkości zbiornika do potrzeb rodziny. Zbiornik betonowy powinien być opróżniany maksymalnie co dwa tygodnie, przy czym dokonując obliczeń najlepiej wziąć pod uwagę 10 dni zużycia plus cztery dni zapasu. Jak obliczyć potrzebną wielkość szamba? Jeśli w gospodarstwie domowym mieszkają cztery osoby generujące około 130 litrów nieczystości na dobę, to dziennie wygenerowanych zostaje 520 litrów ścieków. Jest to wyliczenie uwzględniające pobór związany z wodociągami, WC, łazienką i piecem. Przez okres 14 dni rodzina wygeneruje 7280 litrów nieczystości. Idealne będzie zatem jednokomorowe szambo betonowe o pojemności 8 m3 i wymiarach 300x240x150 cm.